JavaScript Sayfa Yönlendirme

JavaScript Sayfa Yönlendirme

Web Sayfanızı yeni bir alan adına taşıdığınızda, ya da kullanıcılarınız başarı ile giriş yaptığında onları yeni bir sayfaya yönlendirmek istersiniz. Bunu yapabilmek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler var. Bu yazıda, JavaScript kullanarak nasıl yönlendirme yapabileceğinizi anlatıyorum.

Eğer herhangi bir uyarı vermeden, kullanıcı sayfanıza girdiği anda yönlendirme yapmak istiyorsanız aşağıdaki kodları sayfanızın <head> ve </head> etiketleri arasına yerleştirmeniz yeterli.

<script type="text/javascript">
<!--
window.location = "http://www.google.com.tr/"
//-->
</script>

Eğer kullanıcılarınız sayfaya girdiğinde onlara sayfada, yönlendirileceklerine dair bir mesaj göstermek istiyorsanız aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

<html>
<head>
<script type="text/javascript">
<!--
function bekle(){
  window.location = "http://www.google.com.tr"
}
//-->
</script>
</head>
<body onLoad="setTimeout('bekle()', 3000)">
<h2>Yönlendiriliyorsunuz!</h2>
<p>3 saniye içerisinde yeni sayfamıza yönlendirileceksiniz!</p>

</body>
</html>

Yukarıdaki kod parçacığı ile de yönlendirme işlemini 3 saniye sonra başlatabilirsiniz. Zamanda değişiklik yapmanız gerekirse 3000 yerine istediğiniz sayıyı girebilirsiniz. Birim milisaniyedir ve 5 saniye olmasını istiyorsanız 5000 girmeniz gerekir.

10 Yorum

 1. Başarılı konu anlatımı. Teşekkürler,

 2. peki direk değilde yeni sekmede yönlendirme nasıl yapabilirim ?

  • Aşağıdaki kod ile yeni sekmede açılabilir.

   window.open(“http://www.buraksonmez.com”, “_blank”);

 3. Ziyaretçi

  bulunduğun şehre göre yönlendirme nasıl yapılır?

  • Bunun için önce ziyaretçinin IP adresini elde etmeniz gerekiyor. Daha sonra bu IP adresini çözümleyebilecek bir servise ihtiyacınız var. Bunu ücretsiz yapan servisler olduğu gibi ücretli yapanlar da var fakat şehir bazında baktığınızda %100 verimle çalışmasının zor olduğunu söyleyebilirim.

 4. ülke bazlı nasıl yapabiliriz hocam mesela amerikadan girenleri yönlendirsin

  • Hocam bunun için öncelikle ziyaretçinin IP adresini elde etmemiz gerekiyor. Daha sonrasında ip adresine göre de yönlendirme yapmamız lazım. Bu durumda IP adresini çözümlemek için farklı servisler var, bir çoğu ücretli olmakla beraber, bir kaç ücretsiz servis de var. IP adresini o servisin API’na gönderiyorsunuz size ülkeyi döndürüyor. https://ipapi.co/ Şu adresi incelemenizi öneririm.

 5. şain

  merabalar ocam simdi websiteme ğirildiğinde otomatik olarak yeni sekmede 3 ayrı link acılmasını ıstıyorum ama ayriyetten websitemde duracak nasıl yapabilirim bu üsteki kodu blank denedim olmadı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir